Özellikle ticari işletmeler için kısa dönem kullanacakları ya da kullanabilecekleri araçları satın almak mantıklı bir yöntem olmayabilir. Örneğin belli bir konu hakkında danışmanlık hizmeti aldığınız kişilerin faydalanması için araç satın almak yerine kiralama yoluna gitmek çok daha akılcı bir çözüm olacaktır. Bir ya da daha fazla araca ihtiyaç duyduğunuzda uzun dönem araç kiralama seçeneğini tercih ederek katlanmanız gereken maliyetlerden önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz.

Tabi filo oto kiralama olarak adlandırılabilecek yöntemi tercih etmenizde farklı etkenler de rol oynayabilir. Örneğin şirket yöneticileri için araba satın alarak kullanabileceğiniz bankalardaki kredi limitinizi başka alanlarda daha verimli kullanabileceğinizi fark etmiş olabilirsiniz. Tabi operasyonel kiralama yöntemi ile bütçeniz dışında kalacak olan araç maliyetleri hesap kolaylığının yanı sıra birçok farklı maliyetten tasarruf etmenizi de sağlayabilir.

Filo kiralama kampanya bilgilerini takip ederek bu yöntemin maliyetini daha da azaltabilirsiniz. Sonuç olarak Filo kiralamaseçeneğinin birçok avantaj sağladığı söylenebilir